Pięć powodów, dla których warto prowadzić dziennik wdzięczności

Utarło się, że prowadzenie dziennika to zabawa dla dziewczynek w podstawówce.... zgadzasz się ze mną? Dorośli przecież nie prowadzą dzienników.... jednkaże prowadzenie dziennika wdzięczności ma niezwykłą skuteczność w treningu pozytywnego nastawienia- mindsetu. To co praktykujemy rośnie w siłę, więc, jeśli praktykujemy wdzięczność, to znacznie więcej pozytywnego nastawienia będziemy kultywować. Podczas regularnego pisania uczymy nasz mózg innego postrzegania, łamiemy standardy. Przyjrzyj się jakie korzyści płyną z prowadzenia dziennika:

1 Skupienie na pozytywnych aspektach: Prowadzenie dziennika wdzięczności pomaga przesunąć naszą uwagę z negatywnych myśli i problemów na pozytywne aspekty życia. Zapisując rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni, uczymy się dostrzegać i doceniać małe szczęścia i piękno wokół nas.

2 Zmniejszenie stresu i niepokoju: Regularne zapisywanie wdzięczności może pomóc w redukcji stresu i lęku. Skupienie się na pozytywnych aspektach życia pomaga nam zatrzymać się na chwilę, uspokoić umysł i zauważyć, że istnieje wiele powodów do radości i wdzięczności.

3 Poprawa perspektywy i samopoczucia: Dziennik wdzięczności pomaga nam spojrzeć na świat z perspektywy obfitości i wdzięczności, nawet w trudnych chwilach. To pozwala nam na lepsze samopoczucie i budowanie pozytywnego podejścia do życia.

4 Zwiększenie świadomości: Prowadzenie dziennika wdzięczności sprawia, że stajemy się bardziej świadomi drobnych szczęść, które często przegapilibyśmy w codziennym biegu. To zaprasza nas do głębszego doświadczania chwil i doceniania drobnych przyjemności.

5 Kreowanie pozytywnych nawyków: Regularne prowadzenie dziennika wdzięczności staje się nawykiem, który wpływa na naszą codzienną perspektywę i sposób myślenia. To doskonały sposób na kształtowanie naszej mentalności w pozytywną stronę- to co praktykujemy rośnie w siłę!

Prowadzenie dziennika wdzięczności to prosta praktyka, która może przynieść ogromne korzyści. Spróbuj zarezerwować kilka minut każdego dnia, aby zapisać trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczna_y. To mogą być nawet najmniejsze detale, które sprawiły, że twój dzień był lepszy. Ta praktyka to przede wszystkim trening pozytywnego mindsetu! Więc nie ma powodów aby czuć się niekomfortowo bo jest to najprostszy sposób na pielęgnację zdrowego i pozytywnego podejścia do życia, pracy a nawet trudności.

Spróbujesz?

Być może zachęciłam Cię, ale nie wiesz jak i od czego zacząć.... to normalne!

Prowadzenie dziennika wdzięczności może okazać się trudniejsze w praktyce niż nam się wydaje. Szczególnie jeśli rozpoczynamy przygodę z tzw. "journalingiem" lub jeśli doświadczamy wielu trudności w życiu. "Za co ja mam być niby wdzięczna, skoro tyle okropnych rzeczy mi się przytrafia !?".... Zebrałam dla Ciebie kilka inspiracji, które może pomogą Ci zacząć dostrzegać więcej tych pozytywnych aspektów w Twoim życiu. To bardzo często nie muszą być żadne spektakularne sukcesy czy wyczyny.... szczęście i wdzięczność mieszka właśnie w tych drobiazgach, które tak łatwo przeoczyć, gdy w myślach rozgrywamy nasze wielkie tragedie i dramaty. Jakże wielkim zatem osiągnięciem jest już sam fakt, że w ogóle wstaliśmy z łóżka, mimo, że chciałoby się jeszcze pospać... prawda?

- "czuję dziś wdzięczność za....." 

- "moim krokiem w stronę moich marzeń było dziś...."

- "zachwyciło mnie dziś...."

Zapisz sobie powyższe pytania otwierajace i zastanów się przez chwilę czy mozesz odnaleźć te niezauważalne powody do wdzięczności?

Może masz dach nad głową albo czystą pachnącą pościel? Może zjadłaś_eś dziś zdrowy posiłek lub nie podjadałaś_eś między posiłkami? Być moze usłyszałaś_eś dziś dobry żart lub zachwyciło Cię rozbawione beztroskie dziecko....

Pamiętaj, że nie muszą być to żadne spektakularne wydarzenia. Zacznij małymi kroczkami, z czasem będzie łatwiej i więcej, obiecuję :)

Bo to co praktykujemy rośnie w siłę.

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password